Stárnutí zirkonu - které informace jsou správné?Stárnutí zirkonu je téma, které je velmi diskutované na mnoha diskusních fórech, přednáškách a školeních. Málokdo má přesné informace, které vycházejí z konkrétních testů nebo výzkumů.Vlastní zkušenost je nenahraditelnáSpolupracujeme s paní doktorkou, která zirkonovou keramiku zhotovuje od roku 2000. Podle jejích slov neměla se zirkonem nikdy žádný zásadní problém. Jakub Hošek zhotovuje zirkon od roku 2005. V JS Lab pracujeme se zirkonem od roku 2009. Do konce roku 2019 jsme zhotovili přes 40 tisíc členů. 

Jak je to se stárnutím zirkonu


Bohužel stárneme všichni. A stárne každý materiál. Všechno se dříve nebo později rozpadne. Poslední informace tvrdí, že časem zirkon ztratí 10 - 15% své pevnosti. Ročně ztrácí asi 1% své pevnosti. Stejně jako každý jiný materiál.

Pevnost všech kvalitních zirkonů se pohybuje okolo 1 000 - 1 200 MPa. I kdyby ztratil 30%, tak je to pořád dostačující. 

         Myslíte si, že zirkon nejde opravit?                      

Nejde...ale existuje jednoduché řešení


Tip JS Lab: 

Takto opravujeme jakékoli ulomené zuby v můstcích už od roku 1995. Toto řešení je trvalé, levné, jednoduché a spolehlivé. Proč sundávat můstek, když můžeme udělat novou korunku přes stávající konstrukci a ušetřit tak čas a peníze všem zůčastněným, od pacienta, přes lékaře až po laboratoř.

Lékař odbrousí zbytky ulomené keramiky, zachová spoje můstku a otiskne. V laboratoři zhotovíme novou konstrukci. Dříve jsme jí dělali kovovou, nyní už zirkonovou. Nafasetujeme keramiku a pošleme do ordinace. Lékař nacementuje novou korunku na starou konstrukci.

Na obrázku je zirkonová korunka zhotovená na starou kovovou konstrukci. Obrázek ilustruje i přirozenější barvu celokeramiky, přesto že je nacementovaná na staré kovové konstrukci.

JS Dent shop s.r.o                        Po-Pá 8.00 - 16.00              Tel.:  727 865 486
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!