Stárnutí zirkonu - které informace jsou správné?


Stárnutí zirkonu je téma, které je velmi diskutované na mnoha diskusních fórech, přednáškách a školeních. Málokdo má přesné informace, které vycházejí z konkrétních testů nebo výzkumů.Vlastní zkušenost je nenahraditelná


Před rokem jsme začali spolupracovat s paní doktorkou, která  zirkonovou keramiku zhotovuje už 16 let. Podle jejích slov neměla se zirkonem nikdy žádný zásadní problém. Jakub Hošek zhotovuje zirkon už 10 let. My v JS Lab už 8 let a zhotovili jsme přes 13 tisíc členů. U můstků, které praskly, jsme vždy zjistili naše nebo ordinační pochybení. Nejčastěji byly špatně spoje, nebo byl špatně přeléčený zub, který se pod můstkem rozpadl.

Jak je to tedy se stárnutím zirkonu

Bohužel stárneme všichni. A stárne každý materiál. Všechno se dříve nebo později rozpadne. Poslední informace tvrdí, že časem zirkon ztratí 10 - 15% své pevnosti. Ročně ztrácí asi 1%. Ale to asi každý materiál a je to normální.

Pevnost všech kvalitních zirkonů se pohybuje okolo 1 300 MPa. I kdyby ztratil 30%, tak je to pořád dostačující. 

Jakmile získáme  důvěryhodné informace, přidáme je sem. Naše zkušenosti a zkušenosti lidí kterým věříme, jsou však pro nás nejvíce důvěryhodné.

         Myslíte si, že zirkon nejde opravit?                      

Nejde...ale existuje jednoduché řešení


Tip JS Lab: 

Takto opravujeme jakékoli ulomené zuby v můstcích už přes 20 let. Toto řešení je trvalé, levné, jednoduché a spolehlivé. Proč sundávat můstek, když můžeme udělat novou korunku přes stávající konstrukci a ušetřit tak čas a peníze všem zůčastněným, od pacienta, přes lékaře až po laboratoř.

Lékař jednoduše odbrousí zbytky ulomené keramiky, zachová spoje můstku a otiskne. V laboratoři zhotovíme novou konstrukci. Dříve jsme jí dělali kovovou, nyní už zirkonovou. Nafasetujeme keramiku a pošleme do ordinace. Lékař nacementuje novou korunku na starou konstrukci.

Na obrázku je zirkonová korunka zhotovená na starou kovovou konstrukci. Obrázek ilustruje přirozenější barvu celokeramiky, přesto že je nacementovaná na staré kovové konstrukci.

Objednejte si zkušební vzorek za zvýhodněnou cenu

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.