Jednoduchá výroba 


Celozirkonové zubní korunky a můstky jsou mezi zubními lékaři čím dál více oblíbené. Jejich zhotovení je velice jednoduché. Nabídněte i vašim zubním lékařům celozirkon.   

Nepotřebujete skener, stačí když pošlete do frézovacího centra modely. Dostanete konstrukci, kterou pouze dosadíte na model, doupravíte tvar, skus a naglazujete. 

Můžete použít barvy i glazuru od kteréhokoliv výrobce. Teplotu pece nastavíte podle vaší glazury. Tu je nutné nanášet ve větší vrstvě nebo použijte více pálení. 

Tip JS Lab:  Glazuru používejte práškovou, rozmíchejte jí na hustou směs a nanášejte ve větší vrstvě. Ve většině případů se nám daří použít pouze jedno pálení.

Pozor na antagonistyJeden z hlavních argumentů odpůrců zirkonu je tvrdost zirkonu a s tím spojené riziko abraze antagonistů. Jedna ze studií firmy Zirkonzahn dokázala, že abrazi antagonistů neovlivňuje tvrdost materiálu, ale povrch. Pokud je povrch dokonale lesklý, zuby po něm kloužou a nejsou abradovány. Proto je velmi důležité kontaktní plošky žvýkacích ploch dokonale mechanicky vygumovat a vyleštit.

Co když nanesete pouze glazuru?


Většina laboratoří používá pouze glazuru a neleští žvýkací plošky mechanicky.  Po několika letech se však glazura okouše a pod ní vystoupí hrubší, půvoní povrch, který začne obrušovat protilehlý zub jako smirek.

Tip JS Lab a MUDr. Martina Čelka:

Mechanické leštění žvýkacích ploch je velmi důležitá a zásadní podmínka zpracování celoanatomických korunek na kterou se často zapomíná a na kterou je nutné si dát pozor.


Jak jednoduše vyleštit kontaktní plošky


Zirkon je velmi tvrdý a není jednoduché ho mechanicky vyleštit. Je nutné použít vysoce kvalitní diamantové gumičky o různých tvrdostech.

Používáme sadu PK 10 nebo PK 11 /na obrázku/. Diamantovým kamenem obrousíte korunku do skusu a poté použijete všechny gumičky od nejměkčí po nejtvrdší a jednoduše vyleštíte žvýkací plošku do vysokého lesku.

Jak doleštit zirkon v ordinaci


Pokud je korunka po nasazení do úst vysoká, není nutné jí vracet do laboratoře na přeleštění a přeobjednávat pacienta. Korunku je možné upravit a dokonale přeleštit v ordinaci.

Máme pro zubní lékaře kvalitní a levné řešení. Čtyři různé sady HP nástrojů s diamantovým kamenem a 3 diamantovými gumičkami. S těmito nástroji upravíte jakoukoli keramiku nebo zirkon rychle, efektivně a do vysokého lesku.

Frézovací centrum JS Lab


 Máme k dispozici 6 CNC fréz VHF. Hotové konstrukce odesíláme do vaší zubní laboratoře druhý den po obdržení modelů nebo STL souboru. Používáme pouze ST, LT a TT předbarvený zirkon 

Pořiďte si 3DskenerDigitalizace zubních laboratoří je trend, který už nejde zastavit. Staňte se i vy CAD/CAM zubní laboratoří.  


Jak stárne zirkon?

JS Dent shop s.r.o                        Po-Pá 8.00 - 16.00              Tel.:  727 865 486
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!