Jednoduchá výroba 


Celozirkonové zubní korunky a můstky jsou mezi zubními lékaři čím dál více oblíbené. Jejich zhotovení je velice jednoduché. Nabídněte i vašim zubním lékařům celozirkon.   

Nepotřebujete skener, stačí když pošlete do frézovacího centra modely. Dostanete konstrukci, kterou pouze dosadíte na model, doupravíte tvar, skus a naglazujete. 

Můžete použít barvy i glazuru od kteréhokoliv výrobce. Teplotu pece nastavíte podle vaší glazury. Tu je nutné nanášet ve větší vrstvě nebo použijte více pálení.

Pozor na antagonisty


Jeden z hlavních argumentů odpůrců zirkonu je tvrdost zirkonu a s tím spojené riziko abraze antagonistů. Jedna ze studií firmy Zirkonzahn dokázala, že abrazi antagonistů neovlivňuje tvrdost materiálu, ale povrch. Pokud je povrch dokonale lesklý, zuby po něm kloužou a nejsou abradovány. Proto je velmi důležité kontaktní plošky žvýkacích ploch dokonale mechanicky vygumovat a vyleštit.

Co když nanesete pouze glazuru?


Většina laboratoří používá pouze glazuru a neleští žvýkací plošky mechanicky.  Po několika letech se však glazura okouše a pod ní vystoupí hrubší, půvoní povrch, který začne obrušovat protilehlý zub jako smirek.

Tip MUDr. Martina Čelka:

Mechanické leštění žvýkacích ploch je velmi důležitá a zásadní podmínka zpracování celoanatomických korunek na kterou se často zapomíná a na kterou je nutné si dát pozor.


Jak jednoduše vyleštit kontaktní plošky


Zirkon je velmi tvrdý a není jednoduché ho mechanicky vyleštit. Je nutné použít vysoce kvalitní diamantové gumičky o různých tvrdostech.

Používáme sadu PK 10 nebo PK 11 /na obrázku/. Diamantovým kamenem obrousíte korunku do skusu a poté použijete všechny gumičky od nejměkčí po nejtvrdší a jednoduše vyleštíte žvýkací plošku do vysokého lesku.

Jak doleštit zirkon v ordinaci


Pokud je korunka po nasazení do úst vysoká, není nutné jí vracet do laboratoře na přeleštění a přeobjednávat pacienta. Korunku je možné upravit a dokonale přeleštit v ordinaci.

Máme pro zubní lékaře kvalitní a levné řešení. Čtyři různé sady HP nástrojů s diamantovým kamenem a 3 diamantovými gumičkami. S těmito nástroji upravíte jakoukoli keramiku nebo zirkon rychle, efektivně a do vysokého lesku.

Frézovací centrum JS Lab

Za 7 let jsme zhotovili už přes 19 000 členů. Nyní máme k dispozici 4 CNC frézy VHF. Hotové konstrukce odesíláme do vaší zubní laboratoře druhý den po obdržení modelů nebo STL souboru. Používáme pouze ST předbarvený zirkon nebo TT zirkon.

Pořiďte si 3Dskener


Digitalizace zubních laboratoří je trend, který už nejde zastavit. Staňte se i vy CAD/CAM zubní laboratoří.  


Jak stárne zirkon?